Biżuteria w kolorze butów – czy to nadal modne?

Biżuteria w kolorze butów – czy to nadal modne?

Biżuteria jest doskonałym uzupełnieniem każdej stylizacji. Potrafi nadać jej zupełnie innego charakteru i całkowicie odmienić jej oblicze. Jak dobierać kolczyki, naszyjniki, pierścionki i bransoletki do stylizacji? Jakie są obecne trendy? Czy biżuteria w kolorze butów jest wciąż modna? Sprawdźcie koniecznie i przekonajcie się na jakie elementy warto postawić.

Dlaczego warto nosić biżuterię?

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i w przypadku stylizacji tak właśnie jest. Dobrze dobrane spodnie do bluzki nie sprawią, że będziesz wyglądać zjawiskowo, możesz uzupełnić to dodatkami. Buty, torebka oraz biżuteria sprawia, że Twoja stylizacja jest kompletna. Biżuteria jak żaden inny dodatek doskonale podkreśla zestawy, warto zawsze wybierać chociaż jeden element – pierścionek, bransoletkę, naszyjnik czy kolczyki.

Ile elementów założyć do jednej stylizacji?

To zależy od naszego stroju i okazji. Do pracy i w zestawach minimalistycznych królują pojedynczo noszone elementy biżuterii, z chęcią stawia się na modele celebrytki cechujące się prostotą. Na imprezę, wieczorne wyjście czy galę można pozwolić sobie na więcej. Wtedy wybieramy zazwyczaj naszyjnik lub kolię plus jeden dodatek – pierścionek, bransoletkę lub kolczyki. Na co dzień mamy największą dowolność. Często nosimy nawet po kilka elementów biżuterii na nas. Dobre są zestawy biżuterii – kolczyki, bransoletka, naszyjnik, ale także komplety na przykład pięć cienkich bransoletek noszonych jednocześnie. Coraz częściej biżuteria współgra z butami, torebką czy zegarkiem, które stają się coraz bardziej zdobne. Naszym zdaniem dobrym wyborem jest jeden lub dwa mocne elementy biżuteryjne w stylizacji – mogą to być takie połączenia jak naszyjnik i buty, kolczyki i zegarek czy bransoletka i pierścionek.

biżuteria w kolorze butów
Biżuteria w kolorze butów – sklep ebutik.pl

Co jest modne?

Największą popularnością cieszą się złote i srebrne elementy biżuterii. Są one klasyczne, a jednocześnie pasują do trendu metalicznych odcieni. Większość kobiet z chęcią stawia na proste modele celebrytki z pojedynczymi zawieszkami. Warto stawiać także na elementy w mocnych odcieniach, które dodadzą stylizacji koloru. Bardzo modna w tym sezonie będzie biżuteria folkowa i etniczna – kolczyki z frędzlami czy piórami, bransoletki z kolorowymi koralikami i mocno zdobione naszyjniki. Za element biżuterii coraz częściej uznawane są zegarki. Warto stawiać na modele ozdobione brokatem, na bransolecie, a także na kilu paskach z ozdobami oplatanymi wokół ręki. Świetnie wyglądają zegarki z ozdobnymi tarczami – motywami komiksowymi, zwierzęcymi, roślinnymi czy napisami.

Biżuteria w kolorze butów

Przez pewien czas gorącym trendem była biżuteria w kolorze butów. Czy ta tendencja jest nadal modna? Tak, możemy śmiało stawiać na takie rozwiązania. Warto, aby biżuteria współgrała z całą stylizacją. Możemy postawić na małą czarną i podkreślić ją złotymi dodatkami – naszyjnikiem i butami. Dobrym wyborem jest także wydobycie detalu – jeśli masz spodnie z delikatnymi przeszyciami w kolorze czerwonym możesz podkreślić je na przykład czerwonymi kolczykami.