Daliland – Ben Kingsley w filmie o słynnym mistrzu surrealizmu!

Daliland – Ben Kingsley w filmie o słynnym mistrzu surrealizmu!

Maj to idealny czas na wspólne wyjścia do kina ze znajomymi i rodziną! Szukacie ciekawej propozycji na najbliższy weekend? Sprawdźcie koniecznie film Daliland, czyli opowieść o jednym z najwybitniejszych malarzy surrealistów – Salvadorze Dalim, którego prace zdecydowanie wyprzedziły swoją epokę, a styl życia budził kontrowersje.

 

O czym jest Daliland? Przeczytaj opis filmu i bądź gotów na niezapomnianą przygodę!

Jak nietrudno zgadnąć film Daliland jest biograficzną opowieścią o życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych malarzy XX wieku – Salvadora Dali. Z pewnością znacie przynajmniej jego najgłośniejsze prace, takie jak Cieknące Zegary czy Sen spowodowany lotem pszczoły wokół owocu granatu, charakteryzujące się niezwykle nowatorskim surrealizmem. Te obrazy do dziś robią ogromne wrażenie na odbiorcach sztuki z całego świata, a co dopiero ponad pół wieku temu!

Ale Daliland nie jest tylko kolejnym zwykłym filmem biograficznym o życiu słynnego hiszpańskiego artysty. Jest czymś więcej – pasjonującą opowieścią na temat nieszablonowego postrzegania rzeczywistości! Dzieło oparte na prawdziwych wydarzeniach przenosi widzów w niezwykły i dotąd nieznany świat twórczości Salvadora Dalí, mistrza surrealizmu. Obraz ukazuje również kulisy szalonego i burzliwego związku artysty z jego żoną oraz muzą, Galą. To fascynujący portret ich niekonwencjonalnego związku, pełnego pasji, zazdrości i ekscentryzmu. Ich zachowanie, styl życia i swoboda dzielenia się uczuciami z innymi wzbudzały ogromną uwagę mediów na całym świecie. „Daliland” to wbrew pozorom pozycja nie tylko dla pasjonatów sztuki, ale także dla tych, którzy pragną zgłębić geniusz jednego z najbardziej intrygujących artystów XX wieku.

Pod spodem możecie zobaczyć oficjalny polski plakat do filmu Daliland oraz odpalić sobie pełny zwiastun:

Polski zwiastun do filmu Daliland z Benem Kingsleyem w roli głównej
Oglądaj zwiastun filmu „Daliland” – Salvador Dalí i jego surrealistyczny świat już od 19 maja na dużym ekranie! Sklep eButik.pl poleca

Ben Kingsley jako Salvador Dali w filmie reżyserki kultowego American Psycho!

Jesteś ciekaw kto gra tytułową rolę w filmie Daliland? Ku uciesze kinomanów w postać ekscentrycznego surrealisty na ekranie wciela się zdobywca Oscara, znakomity brytyjski aktor Ben Kingsley. Aktor ma na koncie niezliczone występy w wielu produkcjach takich jak m. in. głośna „Lista Schindlera” czy również biograficznym obrazie pt. „Gandhi”. Na ekranie partneruje mu m. in. Barbara Sukowa, a miłośnicy filmów Marvela w obsadzie dopatrzą się Ezry Millera, czyli komiksowego Flasha, który w Dalilandzie wciela się w młodego Salvadora Dali. Warto też wspomnieć, że obraz wyreżyserowała Mary Harron, twórczyni kultowego „American Psycho” oraz wielu znakomitych seriali, jak choćby „The Following”.

Sklep internetowy eButik.pl gorąco poleca wybrać się do kina na Daliland, by przyjemnie spędzić czas i poszerzyć horyzonty. Polska premiera filmu odbędzie się już w najbliższy piątek 19 maja 2023 zatem widzimy się w kinie!

Zobacz również: Sukienki z falbaną na specjalne okazje!

Przeczytaj też: Krótki top Basic Feel Good – poznaj hit sezonu