Ekologiczne środki czystości – wymień chemię na naturalne detergenty!

Ekologiczne środki czystości – wymień chemię na naturalne detergenty!

W dobie panującej mody na wszystko co naturalne i bezpieczne dla środowiska warto chwilę zastanowić się nad naszym konsumpcjonizmem. Codziennie zużywamy dużo środków chemicznych w postaci produktów do sprzątania oraz kosmetyków, których resztki później zanieczyszczają naturę. A gdyby tak zmienić swoje nawyki i zacząć stosować detergenty przyjazne dla naszej planety? W końcu jako mieszkańcy Ziemi powinniśmy o nią dbać, aby swoimi zasobami służyła nam i przyszłym pokoleniom jak najdłużej. Dlatego w dzisiejszym wpisie zaproponujemy Wam ekologiczne środki czystości, za pomocą których skutecznie utrzymasz porządek w swoim gospodarstwie domowym. Zachęcamy do ich jak najszybszego wypróbowania, aby jak najszybciej odciążyć środowisko naturalne z niebezpiecznych i szkodliwych substancji. Ekologiczne środki czystości z pewnością przypadną Ci do gustu, ponieważ istnieją już produkty gotowe do użycia, w wygodnych opakowaniach. Postaramy się zainspirować Was i posunąć kilka fajnych produktów na podstawie marki Only Eco, która jest dostępna w sklepie eButik.pl. Zobaczcie dalej co dla Was przygotowaliśmy!

Dlaczego warto przerzucić się na ekologiczne środki czystości?

Ludzie bardzo łatwo przyzwyczajają się do stosowanych przez siebie produktów. Dotyczy to nie tylko wyrobów spożywczych, ale także chemii gospodarczej. Wiele osób nie ma świadomości, że można dbać o czystość w domu tak jak dotychczas, tylko przy użyciu naturalnych środków. Wystarczy trochę zaangażowania i pokonania lenistwa, aby spróbować zrobić coś inaczej i przełamać codzienną rutynę. To pierwszy krok do zmiany nawyków, które uniemożliwiają nam często przestawienie się na inne myślenie o tych samych sprawach. Często boimy się też, że ekologiczne środki czystości okażą się nieskuteczne lub gorsze od tych, które obecnie stosujemy. Wtedy po prostu wróć do tych dotychczasowych, jeśli uważasz, że te naturalne nie spełniły Twoich oczekiwań. Ale będziesz przynajmniej mógł powiedzieć, że chociaż spróbowałeś się przestawić. Nikt jednak nikomu niczego nie nakazuje, jedynie podsuwamy alternatywę i zachęcamy do przetestowania.

ekologiczne środki czystości, naturalne produkty do sprzątania, naturalna chemia gospodarcza, sklep ebutik.pl
Ekologiczne środki czystości – wybierz naturalne produkty do sprzątania domu ze sklepu eButik.pl

Ekologiczne środki czystości są dobre nie tylko dla środowiska, ale i bezpośrednio dla Ciebie. Są bowiem bezpieczne w kontakcie ze skórą oraz nie wdychasz szkodliwych substancji podczas ich używania. Nie można powiedzieć tego o większości powszechnie dostępnych silnych detergentów, których skład przyprawia o dreszcze!

Ekologiczne środki czystości marki Only Eco – poznaj siłę roślin!

Chcesz wypróbować ekologiczne środki czystości w swoim domu? Brawo, jesteśmy z Ciebie dumni! Na dobry początek proponujemy Ci produkty marki Only Eco, które są w zupełności wegańskie i biodegradowalne. Oznacza to, że sporządzone są z roślin i bezpieczne dla środowiska, ponieważ całkowicie się rozkładają, nie wydzielając żadnych szkodliwych substancji. A to jest naprawdę świetna wiadomość dla gleby oraz wszystkich żywych organizmów w całym ekosystemie! Bazą wszystkich produktów Only Eco jest wytwarzana przez mikroorganizmy biosurfaktyna pochodząca z rzepaku. Ma ona naturalne właściwości czyszczące oraz antybakteryjne. Reszta składników również pochodzi z naturalnych olejków i wyciągów z roślin, które również posiadają swoje unikalne właściwości. Ciekawi fakt, że każdy produkt marki Only Eco składa się przynajmniej w 99% ze składników pochodzenia naturalnego!

Ekologiczne środki czystości marki Only Eco produkuje z polskich składników polska firma – Laboratorium Naturella. Wyznaje ona filozofię 3 x 100% oraz stosuje odpowiedzialne społecznie  podejście „zero waste”, czyli generowania jak najmniejszej ilości odpadów zanieczyszczających środowisko. Chcą, aby docelowo ich produkty posiadały 100% naturalnych składników, etykiety i opakowania były w pełni biodegradowalne, a procesy technologiczne całkowicie przyjazne środowisku. Jesteśmy w 100% za i kibicujemy temu pomysłowi!

Ekologiczne środki czystości – płyn do mycia łazienek Only Eco

Nie masz czasu i chęci samodzielnie tworzyć naturalnego detergentu? Nic dziwnego, wymaga to bowiem dodatkowego wysiłku, a potem jeszcze trzeba wszystko posprzątać. Lepiej wypróbuj ekologiczny płyn do mycia łazienek Only Eco z certyfikatami naturalności ECOCERT oraz potwierdzający wegańskość. Nie zawiera on żadnych szkodliwych substancji oraz nie pozostawia zacieków. Przeznaczony jest do mycia toalet, wanien, umywalek, kabin prysznicowych, armatury oraz płytek ceramicznych. Zawarty w nim olejek ze skórki cytryny wykazuje silne właściwości czyszczące, dzięki czemu skutecznie usuwa osady z mydła i kamień. Dodatkowo działa dezynfekująco, nie pozostawia smug i opóźnia ponowne osadzanie się brudu.

Ekologiczne środki czystości – płyn do mycia naczyń Only Eco

Ten wydajny i ekologiczny płyn do mycia naczyń zawiera tę samą substancję bazową, co wszystkie produkty Only Eco. Odtłuszcza naczynia i pozostawia błyszczące, a naturalne aromaty z pomarańczy wydzielają przyjemny zapach. Preparat jest wydajny, certyfikowany i nie zawiera oczywiście substancji skażających środowisko naturalne. W sklepie internetowym eButik.pl znajdziesz więcej ekologicznych środków czystości w dobrych cenach, którymi skutecznie posprzątasz w całym domu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *