Garderoba idealna – jak ją zorganizować?

Garderoba idealna – jak ją zorganizować?

Każda z nas marzy o doskonałej, przepięknie uporządkowanej garderobie. O ile łatwo możemy kupić sobie idealną szafę, o tyle trudno zawsze dbać w niej o porządek. Nasza stylistka ma dla Was kilka przydatnych rad i wskazówek. Sprawdźcie je i dowiedzcie się jak podzielić ubrania, zaprojektować wnętrze szafy oraz na jakie elementy garderoby warto postawić.

Dopasuj ubrania do sezonu

Chaos w garderobie to najgorsze co może się przydarzyć. Im więcej ubrań, tym trudniej uporządkować przestrzeń i coś znaleźć. Wiosną czy latem w szafie niepotrzebne są wysokie kozaki czy kurtki zimowe. Wełniane swetry czy sukienki również można odłożyć na bok. Nasze garderoby powinny przechodzić gruntowną metamorfozę przynajmniej dwa razy do roku – przy zmianie ubrań z sezonu jesień-zima na wiosna-lato i na odwrót. Podzielenie wszystkich ubrań i dodatków na te dwa sezony pozwoli ograniczyć ilość rzeczy w szafie i usunie nieprzydatne elementy z zasięgu wzroku. Gwarantujemy, że po pół roku nie będziesz pamiętać o wszystkich swoich ubraniach i z pewnością ucieszysz się, kiedy je znowu zobaczysz. Odłożenie ubrań na jakiś czas to także świetny sposób, aby zastanowić się czy naprawdę potrzebujemy tego elementu garderoby. Jeśli jakiś ciuch przeleży w Twojej szafie cały rok, a Ty nie założysz go ani razu to najlepszy powód, aby się go pozbyć.

garderoba idealna
Garderoba idealna – rada stylistki podziel ubrania na rzeczy zimowe i letnie!

Jak układać ubrania?

Kiedy już częściowo zmniejszyć objętość swojej garderoby warto zastanowić się jak pogrupować ubrania. Większość z nas dzieli ciuchy na kategorie – spodnie, bluzki, sukienki i tak dalej. To dobry podział. W jego obrębie możemy na przykład poukładać ubrania kolorystycznie. Dla niektórych przydatne okaże się rozdzielenie ubrań na dwie grupy (na przykład strony szafy) – na co dzień i na specjalne okazje. Pamiętaj, że niektóre ubrania zachowują dobrze swój kształt tylko w jednej pozycji – pionowej lub poziomej. Swetry mogą się rozciągnąć na wieszakach, a złożona koszula z pewnością mocno się pogniecie. Nie trzymaj się swoich podziałów za wszelką cenę – część ubrań po prostu musi wisieć na wieszaku, ale modele wykonane z materiałów, które się nie gniotą możesz spokojnie poukładać na półkach. Za każdym razem przy wyjmowaniu ubrania z półki, pamiętaj, aby podnieść wszystkie ciuchy, które na nim leżą. W przeciwnym wypadku po dwóch dniach Twoja garderoba będzie wyglądać jakby przeszedł po niej huragan. Kluczową kwestią jest również odkładanie ubrań w to samo miejsce.

Garderoba idealna – dobrze zaplanuj bazę

Baza ubrań w kobiecej garderobie to tak naprawdę podstawa. Dzięki nim w kilka chwil skompletujesz modny i uniwersalny zestaw, który będzie wyglądać dobrze ze wszystkimi dodatkami. Jeśli wybierasz bardzo oryginalne ubranie, a w stylizacji nie chcesz przesadzić, przy wyborze drugiego elementu postaw na proste ubranie z bazy klasycznych modeli. Jakie ubrania powinny się koniecznie znaleźć w kobiecej garderobie? O tym napiszemy już niedługo!

Jeśli spełnisz wszystkie powyższe punkty, łatwiej będzie Ci zapanować nad Twoimi ubraniami, a skompletowanie modnej stylizacji zajmie kilka chwil. Misję garderoba idealna warto zacząć już dziś. Nie odkładaj porządków na inny termin. Dzięki przejrzystej garderobie od razu poczujesz się lepiej i z pewnością zaoszczędzisz sporo czasu na szukaniu swoich ciuchów.

Udostępnij


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.