Jak przechowywać zimowe ubrania? Sprawdź nasze patenty

Jak przechowywać zimowe ubrania? Sprawdź nasze patenty

Jak dobrze wiesz moda to nie tylko kupowanie nowych ubrań, tworzenie stylizacji na różne okazje i śledzenie najnowszych trendów. To także odpowiednia konserwacja odzieży i dbanie o nią w ten sposób, aby posłużyła nam jak najdłużej i zbyt szybko się nie zniszczyła. Bardzo często zadajecie nam pytanie jak przechowywać zimowe ubrania we właściwy sposób, dlatego nasze stylistki przygotowały dla Was krótki poradnik. Dowiecie się z niego w jakich warunkach, gdzie i jak trzymać zimowe rzeczy, aby spokojnie dotrwały do następnego sezonu. Zapraszamy!

 

Moda w duchu eko i slow fashion

Być może część z Was dziwi temat dzisiejszego wpisu. No bo co może być skomplikowanego w przechowywaniu zimowych ubrań? I dlaczego w ogóle należałoby się przejmować tą kwestią? Naszym zdaniem warto jednak poświęcić temu tematowi chwilę uwagi, tym bardziej, że pośrednio dotyczy on bardzo ważnej kwestii związanej z modą. Nie owijając w bawełną – jeśli niewłaściwie dbasz o swoje ubrania lub nieprawidłowo je przechowujesz, to szybciej ulegną zniszczeniu. Przez to będziesz musiała częściej kupować nową odzież, co po prostu nie jest ekologiczne. Obecnie przemysł odzieżowy już pożera niesamowite ilości zasobów naturalnych Ziemi, dlatego teraz na czasie jest szanowanie swoich ubrań. Wśród ludzi panuje coraz większa moda na kupowanie nieco droższych, ale za to lepszej jakości ubrań, które będą dłużej służyły. Znoszone ubrania coraz częściej poddajemy też profesjonalnej renowacji lub domowym przeróbkom, aby nadać im drugie życie, zamiast wyrzucać. Takie podejście do mody nazywa się slow fashion i przekonuje coraz więcej osób!

Jeśli losy naszego środowiska naturalnego są Ci bliskie, to sprawdź jak przechowywać zimowe ubrania, aby zbyt szybko się nie zniszczyły.

 

Jak przechowywać zimowe ubrania takie jak kurtki i płaszcze?

Przechowywanie zimowych ubrań to dla części z nas nie lada wyzwanie, bo nie wszyscy mamy duże domy, strychy czy garderoby. Im mniej miejsca w domu, tym trudniej wyegzekwować na to odpowiednio dużo miejsca. Jeśli zastanawiasz się jak przechowywać zimowe ubrania w małym mieszkaniu, to sprawdź nasze praktyczne triki:

Jak przechowywać kurtki i płaszcze? Tego rodzaju okrycia wierzchnie najlepiej przeczekają do następnego sezonu w szafie na wieszakach. Są uszyte z materiałów, które nie ulegają odkształceniom, dlatego wisząca pozycja przez wiele miesięcy im nie zaszkodzi. Przed schowaniem do szafy kurtek zimowych i płaszczy posprawdzaj i opróżnij w nich wszystkie kieszenie i pozapinaj suwaki. Odepnij też ocieplenia od kapturów i przechowaj je osobno w worku. Możesz też zapakować każde okrycie osobno w specjalny pokrowiec ochronny, aby ograniczyć tarcie pomiędzy ubraniami i zabezpieczyć je przed kurzem. Pamiętaj, aby przed schowaniem kurtek i płaszczy do szafy najpierw je wyprać i dokładnie wysuszyć. Dzięki temu pozbędziesz się z nich bakterii oraz zanieczyszczeń, no i będą ładnie pachniały.

Sprawdź jak przechowywać zimowe ubrania takie jak kurtki i płaszcze
Twój ulubiony futrzany płaszcz zimowy ze sklepu eButik.pl posłuży Ci dłużej, jeśli będziesz go odpowiednio przechowywać

Jak przechowywać zimowe ubrania z dzianiny?

Skoro uporałaś się już z zimowymi kurtkami i płaszczami, to teraz czas na nasze ukochane grube swetry. Z nimi jest najtrudniej ze względu na rodzaj materiału, z którego powstają, ale mamy na nie sposób!

Jak przechowywać swetry zimowe i dzianinowe sukienki? Na pewno nie upychaj ich ciasno w najdalszym kącie komody, bo potem wyciągniesz je w kiepskim stanie. Nie powinny też wisieć na wieszakach w szafie, bo mogą się odkształcić w ramionach i rozciągnąć. Najlepiej ładnie je złóż i połóż osobno na górnej półce szafy czy garderoby, tak aby „oddychały”. Na półce z dzianinami połóż też saszetkę przeciw molom albo zrób ją sama – napełnij jutowy woreczek suszoną szałwią czy lawendą. Możesz też przechowywać je złożone w ażurowych koszach na odzież, w których będą miały odpowiednią wentylację. Jeśli brakuje Ci miejsca w szafie, to popakuj swetry w specjalne worki próżniowe, z których odsysa się powietrze. To sprawdzony sposób na zyskanie więcej wolnej przestrzeni w szafie!

 

Sprawdź jak przechowywać zimowe buty i akcesoria

Już wiesz jak przechowywać zimowe ubrania, dlatego teraz sprawdź jak poradzić sobie z zimowym obuwiem oraz akcesoriami.

Jak przechowywać akcesoria zimowe? Na czapki, szaliki, kominy i rękawiczki zimowe także znajdź najlepiej osobne miejsce, aby nie mieszały się z innymi dodatkami. Wtedy istnieje mniejsze ryzyko, że coś się im urwie lub że się pozaciągają, szczególnie jeśli mają ozdobne elementy. Wyprane i pachnące czapki, szaliki i rękawiczki schowaj najlepiej w osobnej szufladzie z przegródkami albo przechowuj w pudełku z pokrywką.

A jak przechowywać buty zimowe? Aby obuwie się nie pogniotło i zachowało kształt cholewki, to wypełnij ciasno ich wnętrze pogniecionymi gazetami. Wysokie cholewki dobrze jest usztywnić natomiast kawałkiem złożonej tektury lub włożyć w nie plastikowe butelki, aby zachowały swoją formę. Jeśli masz osobną szafę na buty, to nie ma problemu. Jeśli nie, to najlepiej powkładaj każdą parę zimowego obuwia w dedykowane pudełko producenta. Tak zabezpieczone buty ułóż na samym dole szafy, na szafie lub schowaj je pod łóżkiem.

Mamy nadzieję, że tym wpisem pomogłyśmy Wam zorganizować porządki w szafie i poznałyście fajne triki na przechowywanie zimowych ubrań. Dzięki temu Wasze ulubione kurtki, swetry czy płaszcze posłużą Wam dłużej i nie narazicie się na przedwczesne wydatki. Pamiętajcie, że w sklepie internetowym eButik.pl w zakładce HOME znajdziecie pojemne i stylowe pudełka i kosze do przechowywania odzieży.

Zobacz też: Płaszcze przejściowe – które z nich zrobią furorę?

Sprawdź także: Dwustronne kurtki przejściowe – wielki hit powraca!