Kocyki dziecięce na chłodne dni

Kocyki dziecięce na chłodne dni

Przytulne i kolorowe kocyki dziecięce to bardzo istotny element dziecięcej garderoby. Maluchowi kocyk potrzebny jest już od pierwszych chwil życia. Dzięki mięciutko otulającej tkaninie dziecko czuje się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Na co zwracać uwagę przy zakupie kocyka dla maluszka? Poznaj porady naszych specjalistów.

Decydując się na zakup koca dla maluszka, każdy rodzic powinien mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo małego członka rodziny. Każdy kocyk powinien być wykonany z materiałów, które są bezpieczne dla delikatnej skóry malucha oraz mogą być użytkowane już od pierwszych chwil życia dziecka. Jego skład materiałowy nie powinien zawierać żadnych substancji, które są szkodliwe dla zdrowia.

Jaki materiał najlepszy?

W ofercie sklepów internetowych znajdziemy wiele różnorodnych propozycji kocyków, dlatego każdy rodzic na pewno znajdzie odpowiadający mu model. Producenci akcesoriów dziecięcych oferują kocyki dziecięce wykonane zarówno z tkanin syntentycznych, jak i naturalnych. Każde z nich mają swoje zalety i wady, które warto poznać przed zakupem.

Kocyki dziecięce bawełniane to częsty wybór rodziców, którzy cenią sobie naturalne tkaniny. Kocyki bawełniane są wykonane ze 100% bawełny lub też zawierają domieszki,np. wiskozy. Atutem kocy bawełnianych jest bez wątpienia fakt, że zapewniają one prawidłową cyrkulację powietrza, co zapobiega przegrzewaniu się maluszków. Kocyki te są również bardzo lekkie, dlatego świetnie sprawdzą się w ciepłych mieszkaniach.

Kocyki dziecięce wykonane z akrylu i poliestru to zdecydowanie dobry wybór na wyjątkowo chłodne dni oraz w słabo ogrzewanych pomieszczeniach. Kocyki tego typu są bardzo ciepłe – przykryty nimi maluszek na pewno nie zmarznie.

Ciekawym i stosunkowo nowym pomysłem na rynku są kocyki dziecięce z domieszką bambusa. Ten typ okryć charakteryzuje się lekkością i jest bardzo przyjemny w dotyku, ponieważ zazwyczaj jedna z jego stron jest pokryta przyjemnym polarem minky. Świetnie sprawdzi się w dobrze ogrzewanych pomieszczeniach, ale z powodzeniem może również służyć jako mata, gdy będziemy chcieli położyć malucha na podłodze.

kocyki dziecięce

Ważne szczegóły

Poza wyborem odpowiedniego składu materiałowego istotną kwestią pozostaje również komfort użytkowania koca przez maluszka. Dzieci wiele czasu spędzają pod tym przykryciem, dlatego warto zadbać o to, by było ono przyjemne w dotyku. Kocyki dziecięce wykonane ze słabej jakości tkaniny po kilku praniach tracą swoją miękkość i stają się twarde oraz nieprzyjazne dla delikatnej skóry bobasa.

Równie ważnym aspektem jest kwestia elastyczności kocyka. Dzieci wykonują dużo ruchów, często zmieniają pozycje, dlatego ważne jest to, by tkanina, z której wykonany dany model nie była zbyt gruba i nie krępowała ruchów malutkich dłoni i stópek. W przypadku kocyków dla najmłodszych nie sprawdzą się również wszelkie usztywnienia i wypełnienia, pod którymi maluchowi może być po prostu zbyt ciężko.

Kocyki dziecięce na jesień i zimę

Jesienią i zimą, kiedy temperatury za oknem spadają, niezbędne staje się znalezienie kocyka, którym przykryjemy malucha w wózku podczas spaceru. Istotne jest, by był on na tyle ciepły, by maluszek nie marzł, a jednocześnie na tyle lekki, by zapewnić swobodę ruchów. W roli kocyków do wózka na jesień świetnie sprawdzają się kocyki poliestrowe, które nie tylko zapewniają ciepło, ale również odpowiednio izolują od niekorzystnych warunków atomosferycznych.

Decydując się na kupno kocyka dla maluszka warto brać pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo użytkowania czy jakość użytej tkaniny, ale również walory estetyczne. Dzisiejsze kocyki dziecięce zachwycają różnorodnością kolorów oraz ciekawym wzornictwem. Rodzice mogą wybierać między uroczymi pastelowymi odcieniami a bardziej zdecydowanymi barwami. Dzieciom na pewno przypadną do gustu kocyki dziecięce w zwierzątka czy misie. Sprawdź ofertę sklepów internetowych i wybierz kocyk, który zapewni twojemu maluchowi wygodę i prawdziwy komfort.