Kosmetyki do włosów: jakich używać?

Kosmetyki do włosów: jakich używać?

Dzisiaj podpowiadamy Wam jak prawidłowo dbać o swoje włosy, aby zawsze były piękne i pełne blasku. Sprawdźcie jakie kosmetyki do włosów warto mieć. Podpowiadamy czego używać w codziennej pielęgnacji, do modelowania oraz jakie produkty wybierać do farbowania włosów.

Codzienna pielęgnacja: szampony i odżywki do włosów

Dużo kobiet myje włosy codziennie. Część z nas ciągle zastanawia się czy to dobrze czy źle. Naszym zdaniem częstotliwość mycia głowy powinna zależeć od tego jak szybko się przetłuszczają oraz ile sebum wydziela skóra głowy. Z pewnością warto zadbać o odpowiednie kosmetyki do włosów. Dobranie odpowiedniego szamponu dla naszych włosów może zająć nam trochę czasu, ale kiedy znajdziemy produkt idealny na pewno będziemy zachwycone. Zanim kupimy szampon należy zastanowić się jakie są główne problemy naszych włosów. Włosy się rozdwajają, a może są łamliwe? Często się przetłuszczają lub ich problemem jest łupież? Na każdy z tych problemów znajdziecie odpowiednio dobrany szampon. Drogeria ebutik.pl oferuje szampony zapobiegające wypadaniu włosów, przeciwłupieżowe, regeneracyjne dla włosów suchych i zniszczonych, wzmacniające do włosów cienkich czy specjalne dla włosów farbowanych.

Kolejnym ważnym krokiem w codziennej pielęgnacja włosów są odżywki. Dobrze dobrane odżywki do włosów potrafią pomóc z naprawdę uciążliwymi problemami takimi jak – zbytnie wysuszenie, łamliwość, brak objętości, wypadanie włosów. Raz na jakiś czas warto używać także masek na włosy – na przykład raz w tygodniu.

kosmetyki do włosów
Kosmetyki do włosów – drogeria ebutik.pl

Kosmetyki do włosów: modelowanie

Mycie i dbanie o kondycję włosów to jednak nie wszystko. Co zrobić, aby codzienne modelowanie fryzury nie zniszczyło naszych włosów? Poza stosowaniem odpowiednich szamponów, odżywek i masek należy zadbać o dobre kosmetyki do modelowania. Dobre kosmetyki do włosów produkuje firma Joanna oraz Dr Hair. Drogeria ebutik.pl oferuje Wam spraye ułatwiające układanie, lakiery do włosów, spraye do prostowania włosów, pianki modelujące, kremy podkreślające loki, wosk nabłyszczający, brylanty w żelu, specjalne gumy do kreatywnej stylizacji włosów czy pasty matujące.

Włosy farbowane

Wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosów. Dzieje się tak z różnych powodów. Część z nas nie lubi swojego naturalnego odcieniu, niektóre kobiety ulegają obecnym modom i trendom, a inne chcą po prostu odmiany. Jakie kosmetyki do farbowania włosów wybrać? Jeśli boisz się, że możesz szybko zmienić zdanie co do koloru swojej fryzury, polecamy szamponetki. Kolor utrzymuje się od tygodnia do dwóch, w zależności od tego jak często myjemy włosy (8-12 myć). Dobrym wyborem są również szampony koloryzujące, odcień trzyma się nieco dłużej, a samo farbowanie jest bardzo proste. Jeśli jesteś zdecydowana na konkretny kolor, wybierz profesjonalną farbę. Możesz udać się do fryzjera lub pomalować włosy w domu. Do koloryzacji polecamy Wam kosmetyki do włosów marki Joanna. O kolor można dbać używając po farbowaniu specjalnych produktów przeznaczonych dla osób z farbowanymi włosami.

Udostępnij


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.