Malowanie paznokci – cały proces krok po kroku!

Malowanie paznokci – cały proces krok po kroku!

Pięknie pomalowane paznokcie to nie tylko zasługa dobrej jakości lakieru, ale też naszych umiejętności. Jednak malowanie paznokci wymaga od nas odrobiny precyzji, skupienia i wolnego czasu, a wielu paniom brakuje do tego cierpliwości. Chcesz mieć zawsze równo pomalowane paznokcie, bez smug i pomazanych skórek i nie chcesz wydawać pieniędzy na manicurzystkę? Sprawdź nasz dzisiejszy wpis, w którym podpowiadamy jak malować paznokcie u rąk i u nóg zwykłym i hybrydowym lakierem!

 

Najpierw przygotuj płytkę paznokci przed malowaniem

Każde malowanie paznokci u rąk powinnaś rozpocząć od dokładnego przygotowania i wypielęgnowania płytki do zabiegu. Chodzi o oczyszczenie, odtłuszczenie i wygładzenie jej powierzchni – dzięki temu nowo położony lakier będzie się dłużej trzymał i ładniej wyglądał. Przed przystąpieniem do malowania dokładnie umyj i osusz dłonie, a także upewnij się, że usunęłaś z paznokci resztki poprzedniego lakieru. Następnie przygotuj sobie:

1) Szklany pilniczek do paznokci

2) Polerkę do paznokci w dowolnej postaci

3) Cążki do paznokci lub przyrząd do odsuwania skórek

4) Waciki i patyczki higieniczne oraz cleaner lub zmywacz do odtłuszczania płytki paznokci

5) Wybrany lakier do paznokci, bazę oraz top coat

Na początek opiłuj paznokcie pilnikiem do pożądanego kształtu, wyrównaj je i pozbądź się wszelkich zadziorków. Potem dokładnie wygładź płytkę i wypoleruj ją przygotowanymi akcesoriami – dzięki temu pozbędziesz się nierówności na paznokciach, więc lakier będzie do nich lepiej przylegał. W kolejnym kroku odtłuść płytkę przy pomocy cleanera lub zmywacza do paznokci. Zwróć uwagę, że niektóre preparaty zawierają pielęgnujące olejki, które mogą źle wpływać na przyczepność lakieru. Następnie delikatnie odsuń skórki specjalnym przyrządem lub całkowicie wytnij je cążkami – bądź ostrożna, aby nie zrobić sobie krzywdy! Dzięki temu malowanie paznokci będzie prostsze, a efekt końcowy bardziej estetyczny i spektakularny. W końcu skórki zalane lakierem nie wyglądają zbyt ładnie, a do tego w takim wypadku będzie on szybciej odpryskiwał.

modny manicure, czyli ładnie pomalowane paznokcie lakierami ze sklepu ebutik.pl
Modny manicure z łatwością wykonasz sama w domu – zobacz tradycyjne lakiery do paznokci w drogerii eButik.pl

Malowanie paznokci zwykłym lakierem – to naprawdę proste!

Gdy płytka paznokci jest już odpowiednio przygotowana do malowania, w pierwszej kolejności nałóż na nią cienką warstwę bazy. Rozjaśni ona matową i pożółkłą płytkę, wypełni mikro nierówności na paznokciach i zabezpieczy płytkę przed działaniem kolorowego pigmentu z lakieru. Ponadto dzięki bazie lakier będzie się jeszcze dłużej trzymał. Bazę możesz również zastąpić dowolną odżywką do paznokci, która da taki sam efekt.

Poczekaj kilka minut aż preparat dobrze wyschnie i teraz zaczynamy właściwe malowanie paznokci zwykłym lakierem. Buteleczkę z lakierem ogrzej chwilę w dłoniach – dzięki temu pozbędziesz się pęcherzyków powietrza, które psują wygląd manicure. Potem zanurz pędzel w lakierze, a przy wyciąganiu otrzyj jedną jego stronę z nadmiaru preparatu o brzeg szyjki. Nałożenie zbyt grubej warstwy lakieru uniemożliwi jego wyschnięcie, przez co będziesz musiała zaczynać od początku. Zacznij malować paznokcie od połowy płytki na środku, następnie dojedź pędzelkiem i samej góry i wykonuj ruchy wzdłuż całej płytki. Wykonuj płynne, długie i śmiałe pociągnięcia bez zawahania – to wymaga wprawy, ale na pewno z czasem się tego nauczysz. Trening czyni mistrza!

Jeśli gdzieś wyszłaś „za linię” lub pomalowałaś skórki, to nie panikuj – zanurz patyczek higieniczny w zmywaczu i spróbuj bardzo delikatnie usunąć nim pomyłkę. Gdy pomalowałaś już wszystkie paznokcie, to cierpliwie poczekaj 10-15 minut, aż wszystkie dokładnie wyschną. Potem w razie potrzeby nałóż drugą warstwę lakieru (jeśli zależy Ci na większym kryciu) albo nałóż top coat, który dodatkowo zabezpieczy i utwardzi lakier. Następnie znów poczekaj, aż całość wyschnie i nie wykonuj w tym czasie kompletnie żadnych czynności, bo to pierwszy krok do zniszczenia całej pracy! Malowanie paznokci u rąk wykonuj zawsze rano, aby lakier miał szansę dobre wyschnąć do nocy, bo inaczej zrobią się na nim brzydkie odgniecenia. Zawsze zarezerwuj sobie na to trochę wolnego czasu, abyś się nie śpieszyła, bo wtedy najłatwiej o pomyłkę.

malowanie paznokci lakierami hybrydowymi z drogerii ebutik.pl
Chcesz mieć takie modne hybrydy? Kup hybrydowe lakiery do paznokci z drogerii eButik.pl i zrób sama piękny manicure!

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym – zrób to sama!

Masz ochotę na hybrydy, ale nie chcesz wydawać regularnie pieniędzy u kosmetyczki? Zrób go sama w domu! Malowanie paznokci lakierem hybrydowym wygląda dokładnie tak samo, jak manicure wykonywany zwykłym lakierem. Tutaj szczególnie ważne jest staranne odtłuszczenie płytki paznokcia przed pomalowaniem, bo poprawnie wykonany manicure hybrydowy potrafi utrzymać się na paznokciach nawet do 3 tygodni! Hybrydowy lakier do paznokci jest ponadto nieco bardziej gęsty, co dla jednych może być problemem, dla innych ułatwieniem. Ja osobiście wolę rzadsze lakiery, bo uważam, że lepiej się rozprowadzają i łatwiej korygować na bieżąco ewentualne błędy, ale to indywidualna kwestia.

Manicure zacznij oczywiście od nadania paznokciom kształtu i delikatnym spiłowaniu wierzchniej warstwy płytki, żeby paznokieć nie był za cienki. Następnie czas usunąć lub odepchnąć skórki i odtłuścić płytkę specjalnym preparatem oraz bezpyłowym wacikiem. Jest to niezmiernie ważne, bo niechciany paproszek na płytce może sprawić, że pod lakier dostanie się powietrze i całość odpadnie. Kompletny manicure hybrydowy, podobnie jak tradycyjny, składa się z 3 elementów – bazy, koloru oraz topu. Pamiętaj, że lakier hybrydowy nie wyschnie sam tak jak zwykły – potrzebujesz specjalnej lampy LED lub UV, aby go utwardzić. Nakładaj kolejno jedną cienką warstwę bazy, potem dwie cienkie warstwy koloru i na koniec jedną, nieco grubszą warstwę topu. Każdą warstwę osobno utwardzaj pod lampą przez 60 sekund, a podczas malowania nie dotykaj niczym płytki. W przeciwnym razie możesz ją zanieczyścić i kolejna warstwa preparatu się po prostu nie przyklei. Na koniec malowania przetrzyj wszystkie paznokcie cleanerem i gotowe!

zestaw do manicure marki donegal z drogerii eButik.pl
Kompletny zestaw do manicure pomoże Ci właściwie zadbać o paznokcie – sprawdź w drogerii eButik.pl

Jak malować paznokcie u nóg? Podpowiadamy!

Do tej pory omawiałyśmy malowanie paznokci u rąk, a teraz zajmiemy się jeszcze idealnym pedicurem, który jest szczególnie ważny latem. Cały proces wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku malowania paznokci zwykłym lakierem, ewentualnie będziesz potrzebowała tylko dodatkowych akcesoriów kosmetycznych. Palce u stóp są krótsze i ściślej do siebie przylegają, dlatego niektóre panie korzystają ze specjalnych separatorów, które zapobiegają przypadkowemu starciu lakieru przez sąsiadujący palec. Jeśli masz już przygotowane wszystkie potrzebne rzeczy, najpierw przybież wygodną pozycję, najlepiej siedzącą z opuszczonymi w dół nogami. Oprzyj stopy stabilnie, abyś nie traciła równowagi i wykonuj po kolei wszystkie czynności opisane w pierwszym akapicie. Malowanie paznokci u nóg jest dużo szybsze i łatwiejsze, bo powierzchnia płytki jest mniejsza niż w przypadku rąk. Jeśli coś nie będzie Ci początkowo wychodziło, to nie zniechęcaj się, tylko ćwicz dalej! Malowanie paznokci wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać.

A Wy lubicie malować sobie paznokcie czy wolicie zostawić to profesjonalistom? To dla Was przyjemność czy raczej udręka? Koniecznie dajcie nam znać!

Zobacz także: Żelowe lakiery do paznokci – szeroka gama kolorystyczna!

Przeczytaj też: Prezenty na Dzień Matki 2021 – sprawdź nasz ranking!

Udostępnij


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.