Mini, midi, maxi – długość sukienek i spódnic a wiek

Mini, midi, maxi – długość sukienek i spódnic a wiek

Wiele kobiet zastanawia się czy długość sukienek i spódnic należy dobierać ze względu na wiek. Dzisiaj doradzamy Wam czym kierować się przy takim wyborze oraz podpowiadamy kilka ciekawych modeli ubrań.

Długość sukienek i spódnic a wiek: czy istnieje zależność?

Jak to właściwie jest, czy wiek ma znaczenie przy wyborze długości sukienki czy spódnicy? Z pewnością tak, chociaż bardziej chodzi o to jak czujemy się same ze sobą. Wiek ma znaczenie, ale o wiele bardziej liczy się nasze samopoczucie, podejście do mody (przywiązanie do tradycji czy podążanie za trendami?), ale przede wszystkim okazja na jaką szukamy kreacji. Naszym zdaniem to właśnie okazja na jaką wybieramy kreację jest najważniejsza. Czasami obowiązują nas ścisłe zasady, innym razem możemy pozwolić sobie na całkowitą swobodę.  Kolejnym ważnym czynnikiem jest nasza sylwetka – każde ubrania na które stawiamy powinny być zgodne z typem naszej figury. Warto tutaj nadmienić, że kolumny wyglądają dobrze w ubraniach o każdej długości – kluczowy jest jednak ich krój. Zazwyczaj rekomenduje się kobietom i takiej figurze modele rozkloszowane. Podsumowując: biorąc pod uwagę długość sukienek i spódnic a wiek nie jest to aż tak istotne jak inne czynniki decydujące o wyborze kreacji.

Seksowna mini

Zacznijmy od najkrótszej długości. Sukienki i spódnice mini są bardzo odważnym ubraniem. Zazwyczaj decydują się na nie kobiety w młodym wieku, ale nie jest to reguła (i bardziej niż o wiek chodzi tu o wygląd naszych nóg). Sukienki i spódnice mini można nosić tylko i wyłącznie na co dzień. Najczęściej stawiamy na nie wybierając się na randki, ale to dobry wybór także na zakupy, spacer, spotkanie w gronie znajomych czy rodziny. Długość mini jest idealna dla kobiet, które chcą podkreślić swoje piękne nogi. To największy atut sylwetki rożek i jabłko. Klepsydry i gruszki powinny zrezygnować z takich modeli, ponieważ w ich przypadku mini poszerzy biodra i uda. Nie polecamy długości mini bardzo niskim kobietom – to zaburzy proporcje ich ciała. Kochasz mini, ale masz problem z nogami? Drogeria ebutik.pl ma w sprzedaży kosmetyki na żylaki, cellulit, rozstępy oraz wiele produktów ujędrniających skórę – spróbuj, być może z ich pomocą rozwiążesz swój problem.

długość sukienek i spódnic a wiek
Długość sukienek i spódnic a wiek – sklep ebutik.pl

Spódnice i sukienki midi

Długość uniwersalna to midi. Takie spódnice i sukienki można zakładać wszędzie. Możemy nosić je na co dzień, do pracy, na uroczystości i specjalne okazje. Wiele sukienek koktajlowych jest tej długości – to najlepszy wybór na imprezy takie jak wesela, komunie czy chrzciny, a także biznesowe kolacje i spotkania firmowe. Długość midi spełnia wymagania dress code. Spódnice i sukienki midi są idealne dla kobiet o figurze klepsydry. Dobrze w takiej długości będą wyglądać także rożki, gruszki i jabłka. Długość midi jest doskonała dla każdego typu sylwetki.

Maxi nie tylko w stylu boho

Spódnice i sukienki maxi niemal natychmiastowo kojarzą nam się ze stylem boho i hippie. Najczęściej ubrania maxi wybieramy latem, ale to dobry wybór także na inne pory roku. Spódnice i sukienki maxi spełniają oczywiście wymogi dress code, ale mało kto wybiera je do pracy (chociaż można to zrobić). Na kreacje tej długości stawiamy na co dzień oraz na specjalne okazje. Warto tutaj przypomnieć, że sukienki wieczorowe przeznaczone na bale i uroczystości mają właśnie długość maxi. Jeśli chodzi o długość maxi większość kobiet wygląda w niej świetnie. Nie jest to udany wybór dla jabłka – sylwetka wydaje się wtedy masywniejsza i monumentalna. Wybierając sukienki maxi warto zwrócić uwagę na swój wzrost – większość niskich kobiet nie będzie wyglądać ani czyć się dobrze w takich kreacjach.