Najmodniejsza biżuteria na jesień – co wybrać?

O sukcesie stylizacji decydują nie tylko ubrania, ale także dodatki. Większość kobiet do każdego zestawu dobiera biżuterię. Dzisiaj doradzamy Wam jaka jest najmodniejsza biżuteria na jesień. Odkryjcie trendy obowiązuje w tym roku.

Najmodniejsza biżuteria na jesień: gorące trendy

W tym roku królują przede wszystkim odniesienia do wzorów zwierzęcych takich jak panterka, zebra czy wężowy wzór. Silną tendencją są także motywy etniczne i związane z nimi wzory, kolorowe koraliki czy frędzle. Nie słabnie trend metalicznych odcieni oraz elementów biżuterii celebrytek, czyli prostych, subtelnych modeli. Najmodniejsza biżuteria na jesień jest pełna mocnych kolorów, które napawają optymizmem, ale także sprawiają, że każda stylizacja ma wyraźny akcent.

Przyciągające wzrok kolczyki

Zacznijmy od kolczyków. Jesienią o wiele większą popularnością niż tak zwane sztyfty (całość kolczyka znajduje się na płatku ucha) cieszą się długie modele. Króluje połączenie złota z czernią, ale także intensywne barwy takie jak pomarańczowy, czerwony czy różowy. W tym sezonie warto stawiać na kolczyki z ozdobnym puszkiem. Strzałem w dziesiątkę są długie modele z kolorowymi frędzlami – to must have na tegoroczną jesień. W motywy etniczne doskonale wpisuje się także biżuteria na jesień z kolorowymi koralikami, piórami czy ażurowymi zdobieniami. Zmianie uległy także tak zwane kolczyki celebrytki – dalej są one niewielkie i subtelne, ale przybierają o wiele ciekawsze formy. Interesującą wyglądają kolczyki w kształcie łapacza snów, skrzydła czy sowy. Wolisz klasyczne rozwiązania? Postaw na kolczyki z kolorowymi kamieniami i połyskującymi diamencikami.

najmodniejsza biżuteria na jesień
Najmodniejsza biżuteria na jesień – sklep ebutik.pl

Piękne bransoletki

Jeśli chodzi o bransoletki, modne są trzy tendencje. Wiele z nas wciąż stawia na bransoletki celebrytki z pojedynczą zawieszką. Coraz częściej jednak wybieramy bransoletki w mocnych odcieniach i stawiamy na nietuzinkowe ozdoby takie jak zawieszka w kształcie jaskółki, wróżki, pióra czy liścia. Drugim trendem są pełne kolorów bransoletki z wieloma ozdobami – piórami, puszkami, koralikami, elementami drewnianymi, zawieszkami czy frędzlami. Trzecia tendencja wiąże się z kolei z dwoma poprzednimi – bransoletki często nosimy w kompletach, po 3 czy nawet 5 sztuk, a nie pojedynczo.

Efektowne kolie i naszyjniki

Jesień zawsze jest pewnym momentem przełomowym, jeśli chodzi o biżuterię. Kobiety noszą wtedy o wiele częściej naszyjniki i stawiają na efektowne kolie nawet w tradycyjnych stylizacjach na co dzień. W tym roku do łask wracają naszyjniki z dużymi zawieszkami, które skupiają uwagę. Dobrym wyborem są nawet mocno zdobione naszyjniki czy modele w rozmiarze XXL. Tak jak w przypadku innych elementów biżuterii, teraz najpopularniejsze są naszyjniki z piórami, frędzlami i w kształcie liści. Kolie mają wiele zdobień i najczęściej dwa lub trzy poziomy. Kolia może składać się na przykład z kolorowego paska, paska metalicznych ozdób z zawieszkami oraz paska z kolorowymi kamieniami. Bezsprzecznie królują etniczne kolie pełne kolorów i zaskakujących niekiedy ozdób.

Zegarki damskie

W ostatnim czasie zegarki damskie stały się tak popularną ozdobą, że wiele osób zalicza je już do biżuterii. Możemy stawiać na modele na bransolecie lub kolorowym pasku – obie opcje są modne. Większość modeli ma ozdobne tarcze – z połyskującym brokatem, we wzory czy cieniowane (ombre). Niezwykle efektownie wyglądają zegarki damskie będące połączeniem zegarka i bransoletki – z zawijanym kilka razy wokół nadgarstka paskiem. Modele mogą być dodatkowo ozdobione frędzlami, zawieszkami, plecionkami czy elementami metalicznymi.