Przesądy sylwestrowe związane z modą – znacie je?

Przesądy sylwestrowe związane z modą – znacie je?

Początek Nowego Roku to niewątpliwie czas, gdy patrzymy z nadzieją w przyszłość, licząc na lepsze jutro. Każdy z nas chciałby być zdrowy, żyć dostatniej i odnosić same sukcesy zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Chcielibyśmy zapewnić sobie jak najlepszy start w Nowy Rok, dlatego lubimy wierzyć w różnego rodzaju przesądy sylwestrowe. Dlatego dzisiaj zapraszamy Was do wspólnej noworocznej zabawy – czy znacie jakieś zwyczaje związane z modą i ubiorem? Stosujecie je w Sylwestra, żeby pozytywnie „zaczarować” swoją przyszłość? Jeśli jesteście ciekawi, to sprawdźcie tutaj najpopularniejsze przesądy sylwestrowe i noworoczne związane z modą!

 

Dlaczego tak lubimy okolicznościowe przesądy?

Wiele osób wierzy w rozmaite przesądy i wykonuje cały szereg różnych czynności dopasowanych do danej sytuacji, żeby „nie kusić losu”. Gdy czarny kot przebiegnie Ci drogę czekasz, aż ktoś inny przejdzie przed Tobą? Nie przechodzisz pod spodem rozstawionej na chodniku drabiny? To tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ przez wieki ludzie wymyślili sobie najrozmaitsze przesądy na niemal każdą okoliczność. Skąd one się wzięły? Według naukowców wciąż popularne dziś zabobony powstały w czasach, gdy nasi przodkowie nie potrafili zrozumieć niektórych zjawisk naturalnych. Żyli w ciągłym zagrożeniu przed drapieżnikami i zjawiskami pogodowymi, dlatego nieustannie zachowywali czujność. Wierząc w przesądy zmniejszali lęk przed nieznanym, chronili się przed niebezpieczeństwami i czuli fałszywe poczucie kontroli. Czarny kot symbolizuje dziś tamtego drapieżnika, natomiast podczas przejścia pod drabiną coś może spaść nam na głowę. Dlatego dzisiaj wiara w przesądy nadal pomaga niektórym ludziom uporać się z lękiem przed nieznaną przyszłością, a Nowy Rok jest do tego idealną okazją!

Rozmaitych wróżb jest naprawdę mnóstwo, dlatego jako blog o modzie zajmiemy się tylko tym, na czym polegają przesądy sylwestrowe związane z modą 🙂

 

Sprawdź popularne przesądy sylwestrowe związane z modą!

Niezależnie od tego, czy jesteś przesądna, czy po prostu chcesz się dziś dobrze zabawić, to sprawdź najciekawsze modowe przesądy sylwestrowe:

  • WYJEDŹ W EGZOTYCZNĄ PODRÓŻ – uwielbiasz podróżować po świecie i zwiedzać nawet najdalsze zakątki naszego globu? Marzysz, aby w Nowym Roku wyjechać na dalekie, egzotyczne wakacje? W takim razie sprowokuj fortunę i dopomóż losowi! Ostatniego dnia roku spakuj walizkę po brzegi swoimi ubraniami, a następnie między godziną 23 a północą trzykrotnie obejdźcie z nią swój dom, tudzież blok. Zrobicie tak w tym roku?
  • ZNAJDŹ SZCZĘŚCIE W MIŁOŚCI – pragniesz znaleźć w nowym roku miłość i chciałabyś nieco dopomóc szczęściu? Zatem w Sylwestra przez cały dzień noś nową bieliznę, ale nie zrywaj metki – być może zagwarantuje Ci to powodzenie u mężczyzn! To co, drogie panie? Pozostaje nam tylko zaprosić Was już dziś na zakupy nowej bielizny ze sklepu eButik.pl 😉 Tylko pamiętajcie, nie obcinajcie metek!
  • CZERWONA BIELIZNA W SYLWESTRA – kolejnym sylwestrowym przesądem związanym z modą jest zwyczaj wkładania pod sylwestrową kreację czerwonej bielizny. Ponoć ten kolor ma prawdziwie sprawczą moc w zapewnianiu powodzenia nie tylko w miłości! Przesąd sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet będących w związku, jak i pań szukających wciąż tego jedynego.
Poznaj sylwestrowe przesądy związane z damską bielizną
Modna bielizna damska ze sklepu eButik.pl to zdecydowanie dobra wróżba na Sylwestra!

Najlepsze przesądy sylwestrowe związane z bielizną

Nasz research sylwestrowych wróżb i przesądów wykazał, że naprawdę sporo z nich dotyczy właśnie damskiej bielizny. Otóż wygląda na to, że jej kolor powinien być uzależniony od tego, czego sobie życzysz w Nowym Roku. Poznaj już teraz najlepsze przesądy sylwestrowe związane z bielizną i przygotuj sobie plan na zbliżającą się zabawę:

  • BIAŁA BIELIZNA NA SYLWESTRA – jeśli chcesz zapewnić sobie spokój ducha i odpędzić wszelkie stresy, to załóż w Sylwestra białą bieliznę. Działa podobno zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
  • ŻÓŁTA BIELIZNA DLA BOGACTWA – jeśli w Nowym Roku pragniesz bogactwa lub przynajmniej finansowego dostatku, to na sylwestrową zabawę włóż żółtą bieliznę. Wróżba pomoże też w zmianie pracy na lepiej płatną i wesprze Cię w walce o awans!
  • A DLA KOGO CZARNA BIELIZNA? W Sylwestra załóż czarną bieliznę, symbolizującą potęgę władzy, jeśli pragniesz odzyskać kontrolę nad pewnymi obszarami swojego życia.
  • CO SPRAWI ZIELONA BIELIZNA – zielony kolor symbolizuje wolność i energię, dlatego 31 grudnia włóż na siebie zieloną bieliznę, jeśli pragniesz przeżyć nowe, ekscytujące przygody! Underwear w tym odcieniu wróży również dalekie podróże w Nowym Roku, istotne życiowe zmiany albo uwolnienie się od ograniczeń.
  • CO WRÓŻY RÓŻOWA BIELIZNA – wedle przesądu w Sylwestra różową bieliznę powinny włożyć panie, które chciałyby od nowego roku poprawić relacje z przyjaciółmi oraz znajomymi.
  • NIEBIESKA BIELIZNA DLA…EGOISTKI! Jeżeli w nowym roku chcesz zadbać przede wszystkim o siebie, to zgodnie z wróżbą włóż w sylwestrową noc niebieską bieliznę. To pomoże Ci na przykład zacząć zdrowiej się odżywiać, więcej ćwiczyć czy zatroszczyć o zdrowie psychiczne.

Dobrze się bawiliście czytając nasz dzisiejszy artykuł o przesądach sylwestrowych związanych z modą? A może znacie jeszcze jakieś wróżby, którymi chcecie się z nami podzielić? Będziecie je stosować podczas dzisiejszej zabawy?

Czytaj dalej: Kurtki zimowe w stylu gwiazd – zainspiruj się!

Zobacz także: Dresowe spodnie basic – rodzaje: