Rodzaje dekoltów – jak dobrać je do sylwetki?

Rodzaje dekoltów – jak dobrać je do sylwetki?

Dzisiaj omawiamy dla Was pięć podstawowych rodzajów sylwetek damskich i doradzamy jak wybrać odpowiedni dekolt. Poznajcie rodzaje dekoltów i sprawdźcie na jakie z nich powinnyście się decydować wybierając ubrania.

Dekolt okrągły

To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych rodzajów dekoltów. Mają go klasyczne t-shirty i wiele bluzek, rzadziej sukienki. Większość kobiet będzie wyglądać dobrze w takich ubraniach. Podkoszulkowy dekolt nie służy jednak kobietom o bardzo dużym biuście czy masywnej sylwetce. Dekolt okrągły polecamy przede wszystkim paniom z niewielkim biustem – figurom takim jak gruszka czy kolumna. Z kolei wysoko zabudowany dekolt okrągły jest dobry dla pań o smukłej sylwetce, ale niekorzystny dla osób z dużym biustem – wysokie zakończenie optycznie powiększy tę część ciała.

Dekolt w serek

Trójkątny dekolt jest nazywany także dekoltem w serek czy v-neck. To idealne rozwiązanie dla kobiet z dużym biustem, ale także pań z krągłą, bardzo kobiecą sylwetką. Dekolt w serek jest doskonałym wyborem dla klepsydr, jabłek i rożków. W ubraniach z tym dekoltem dobrze wygląda większość kobiet. Unikać powinny go jedynie panie z niewielkim biustem czy bardzo długą szyją. Głęboki dekolt w serek jest idealny dla osób, które chcą optycznie wyszczuplić górną część swojej sylwetki. Rożki w ten sposób mogą zrównoważyć proporcje swojej sylwetki, a jabłka optycznie wyszczuplić górne partie ciała. Głębokich dekoltów nie polecamy paniom z dużym biustem – może to wyglądać wulgarnie.

rodzaje dekoltów
Rodzaje dekoltów – sklep ebutik.pl

Dekolt hiszpański i asymetryczny: modele odsłaniające ramiona

Na lato chętnie stawiamy na rodzaje dekoltów odkrywających ramiona. W tym roku olbrzymią popularnością cieszą się sukienki i bluzki hiszpanki. Co to oznacza? Dekolt hiszpański ma obniżoną linię ramion często, ale nie zawsze wzbogaconą ozdobną falbaną. Dekolt tego typu pięknie podkreśla ramiona i pomaga osiągnąć idealne proporcje kobietom o figurze gruszki. Powinny na niego stawiać także kolumny oraz niektóre jabłka, a unikać panie z dużym biustem. Świetnie wyglądają również ubrania z dekoltem asymetrycznym, czyli na jedno ramię. Mogą sobie na nie pozwolić kobiety z dużym jak i małym biustem.

Mniej popularne rodzaje dekoltów

Rodzaje dekoltów są naprawdę różnorodne i omówienie każdego z nich zajęłoby bardzo dużo czasu. Wybrałyśmy dla Was najpopularniejsze dekolty, ale chcemy wspomnieć także o kilku mniej modnych modelach. Wśród rodzajów dekoltów często wymienia się dekolt kwadratowy, czyli karo. Ubrania z takim dekoltem dobrze podkreślają biust i ramiona. Takie wykończenie jest niewskazane dla pań o figurze rożka, klepsydry czy jabłka – tylko je optycznie poszerzy. Drugim popularnym rodzajem jest dekolt w kształcie serca, który mocno eksponuje ramiona. To idealny fason dla pań z krótką szyją czy niewielkim biustem. Ubrań z dekoltem w serce powinny unikać kobiety o dużym biuście. Wyróżnia się także takie rodzaje dekoltów jak prosty, amerykański, grecki, sabrina czy królowej Anny. Czasami jako dekolt traktuje się także golf oraz kołnierz-stójkę.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *