Uniwersalne okulary przeciwsłoneczne: modele

Uniwersalne okulary przeciwsłoneczne: modele

Najlepiej dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy. Czasami jednak nie mamy na to czasu lub wolimy wybrać bardziej uniwersalne okulary przeciwsłoneczne. Dzisiaj podpowiadamy Wam jakie fasony są modne.

Uniwersalne okulary przeciwsłoneczne: kultowe modele

Latem nie warto wychodzić z domu bez okularów przeciwsłonecznych. Ten dodatek nie tylko chroni oczy, ale także świetnie podkreśla wiele stylizacji. Warto nosić je do każdego zestawu, niezależnie od okazji. Naszym zdaniem warto stawiać na uniwersalne okulary przeciwsłoneczne, które są modne już od wielu lat i z pewnością będą przez jeszcze długi czas. Polecamy Wam trzy najpopularniejsze modele okularów – aviatory, wayfarery i cat eye. Podpowiadamy jakie szkła, oprawki i mostki mają konkretne modele oraz jakie fasony wyglądają modnie. Przekonajcie się jakie okulary przeciwsłoneczne z kultowych modeli podobają się Wam najbardziej.

Aviatory

Zacznijmy od kultowych okularów przeciwsłonecznych, które zawsze wyglądają świetnie. Popularnym modelem są aviatory. Takie okulary mają cienką, metalową ramkę, duże szkła i cienkie zauszniki. Charakterystycznym elementem jest także podwójny mostek. Aviatory były stworzone jako uniwersalne okulary przeciwsłoneczne dla amerykańskich pilotów w 1930 roku. Takie modele pasują niemal do wszystkich kształtów twarzy, należy jednak dobrze dobrać ich rozmiar, tak aby okulary nie zasłoniły połowy twarzy. Dobrze wyglądają modele z ciemnymi szkłami, ale naszym zdaniem strzałem w dziesiątkę są modele z żółtymi, brązowymi i złotymi szkłami. Warto stawiać na tak zwane modele lustrzanki odbijające obraz.

uniwersalne okulary przeciwsłoneczne
Uniwersalne okulary przeciwsłoneczne – sklep ebutik.pl

Wayfarery

Kolejne uniwersalne okulary przeciwsłoneczne to wayfarery. Ich premiera miała miejsce w 1952 roku, a do dziś nosi się z chęcią wiele osób. Szerokie, kanciaste oprawki, gruba ramka i wyrazista linia to ich znak rozpoznawczy. Wayfarery będą dobrze pasować zarówno do eleganckich zestawów jak i do tych na co dzień. Znakiem szczególnym tych okularów są niewielkie srebrne łezki w górnym rogu oprawki od zewnętrznej strony. Efektownie prezentują się wayfarery z kolorowymi zausznikami. Warto stawiać także na oprawki z kolorową linią wokół. Przed zakupem warto zastanowić się także nad odcieniem szkieł. Oryginalnie wyglądają wayfarery z soczewkami ombre.

Cat eye – kocie okulary

Rozumiemy, że gusty są różne i nie każdy musi lubić duże okulary. Dla wszystkich, którzy uwielbiają niewielkie i subtelne uniwersalne okulary przeciwsłoneczne polecamy cat eye, czyli kocie okulary. Podwyższony mostek, pociągłe na boki i zaokrąglone u dołu oprawki wyglądają ciekawie. Przepięknie wyglądają kocie okulary (cat eye) z jednolitymi oprawkami lub z wzorem w panterkę. Warto postawić także na kolorowe, przezroczyste oprawki. Doskonale prezentują się uniwersalne okulary przeciwsłoneczne w kolorze niebieskim, fioletowym, zielonym czy pomarańczowym.

Sklep ebutik.pl ma w sprzedaży wszystkie opisane wyżej modele i wiele innych. Z pewnością znajdziecie tam idealne okulary przeciwsłoneczne dla siebie.