Urodowe wtorki: kosmetyki dla dzieci

Urodowe wtorki: kosmetyki dla dzieci

Jakie kosmetyki dla dzieci wybierać, aby nie podrażnić skóry malucha? Jakie produkty powinny koniecznie znaleźć się w naszym domu? Dzisiaj nasza ekspertka z branży beauty podpowiada Wam jakie kosmetyki dla dzieci warto wybierać.

Kosmetyki dla dzieci

Tym razem nasz wpis z cyklu Urodowe wtorki postanowiłyśmy poświęcić omawiając kosmetyki dla dzieci. Odpowiednia pielęgnacja zarówno w przypadku dorosłych jak i dzieci jest bardzo ważna. Częstym błędem jest używanie przez dzieci tych samych kosmetyków co dorośli. Najmłodsi mają jednak nieco inne potrzeby, dlatego warto sięgać po produkty przeznaczone specjalnie dla nich. Część firm kosmetycznych tworzy oddzielne serie produktów przeznaczone dla dzieci, jest tak na przykład w przypadku firmy Ziaja i serii Ziajka. Do dbania o skórę niemowląt polecamy kremy (ochronne, nawilżające, regenerujące, wzmacniające) i oliwki do pielęgnacji. W wielu przypadkach potrzebne będą pewnie maści pośladkowe przeciw odparzeniom. Dla starszych dzieci także polecamy różnego rodzaju kremy i olejki oraz dermatologiczną bazę z tlenkiem cynku, która pomaga radzić sobie z odparzeniami, otarciami czy drobnymi pryszczykami. O swoje ciała powinna zadbać także mama, jeśli chcesz zadbać o wygląd swoich piersi postaw na specjalny krem do pielęgnacji brodawek sutkowych.

kosmetyki dla dzieci
Kosmetyki dla dzieci – drogeria ebutik.pl

Kosmetyki do kąpieli dla dzieci

Kąpiel jest dla większości dzieci okazją do wspaniałej zabawy, a nie chęcią dbania o czystość. Ważnym elementem jest więc zaciekawienie i zainteresowanie dziecka. Część maluchów nie przepada za kąpielą, dlatego tym bardziej warto się postarać, aby ten czas był miło spędzony. Kosmetyki do kąpieli dla dzieci o ciekawym kolorze czy przyjemnych zapachu mogą przekonać dzieci do kąpieli, a zabawy pianą, specjalne płatki czy kule z pewnością umilą ten czas. Polecamy Wam kolorowe oraz przepięknie pachnące płyny do kąpieli o zapachy coli, gumy balonowej czy ciastek. Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę, postaw na mydła hypoalergiczne. Dobrym wyborem są także specjalne olejki do mycia, które dodatkowo nawilżają skórę. W niektórych przypadkach, szczególnie po chorobach czy alergiach jest stosowanie żeli antybakteryjnych. Pamiętaj, że kosmetyki do kąpieli dla dzieci powinny być dostosowane do wieku dziecka. Aby zadbać o odpowiednią oprawę kąpieli, polecamy płyn do kąpieli z bąbelkami firmy MINI-U, który pomoże w zrobienie jeszcze większej ilości piany niż zazwyczaj. Dobrym wyborem są także specjalne tabletki do kąpieli czy musujące kule. W codziennej pielęgnacji nie zapominajmy także o kupnie odpowiednich past do zębów dla dzieci.

Produkty do włosów

Część produktów to kosmetyki do kąpieli dla dzieci 2 w 1, na przykład płyn do kąpieli i szampon. Naszym zdaniem warto postawić jednak na oddzielny kosmetyki do pielęgnacji włosów i wybrać specjalny szampon dla dzieci. Ważna jest także odpowiednia szczotka, która będzie chroniła przed wyrywaniem włosów. Przydatne mogą być także specjalne spraye dla osób z kręconymi włosami czy ułatwiające rozczesywanie oraz pasty do stylizacji.

Opalanie i ochrona przed słońcem

Nie tylko latem, ale przez cały rok ważna jest ochronna najmłodszych przed promieniami UV. Przez cały rok warto smarować dzieci (szczególnie na twarzy) kremami z filtrem. W czasie wakacji niezbędne są emulsje do opalania czy spraye z filtrem nie mniejszym niż SPF 50. Korzystać można także z mleczka dla dzieci stosowanego po opalaniu. Warto zadbać także o usta dzieci i stosować pomadki ochronne.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *